Strona główna » Skup elektrośmieci Wrocław

Skup podzespołów z elektrośmieci zawierających metale szlachetne

 

Koszty odzysku

Przygotowanie materiału do odzysku:

 • wyżarzanie plastiku, wypalanie i mielenie materiałów: 40 zł/kg wsadu
 • praca z popiołami/metalem po oddzieleniu plastiku: 50 zł/kg

 

Skup Sefina w ramach oferty skupuje elementy zawierające metale szlachetne z elementów będących integralną częścią elektrośmieci np. procesory, podzespoły przewodne, pozłacane piny, styki, kostki itd. Skupujemy ilości hurtowe, dlatego zapraszamy z przygotowanymi podzespołami do naszego punktu [zobacz jak do nas dojechać spoglądając na mapę poniżej].

Przykładowe obliczenia

Klient dostarcza 50 kg materiału i decyduje się na analizę Au/Ag/Pt/Pd.

 • Opłata za wypalenie i mielenie materiału: 50 kg x 40 zł = 2000 zł. Zakładamy, że masa pozostała po tym procesie (pozbywamy się plastiku itp.) wynosi 40 kg.
 • Praca z popiołami/metalem po oddzieleniu plastiku: 40 kg x 50 zł = 2000 zł

Materiał zawiera

 • 40 g Au
 • 300 g Ag
 • 10 g Pt
 • 10 g Pd

Opłata za odzyskany metal

 • 40 g Au x 20 zł = 800 zł
 • 0,3 kg Ag x 220 zł = 66 zł
 • 10 g Pt x 15 zł = 150 zł
 • 10 g Pd x 15 zł = 150 zł

Razem: 1166 zł

Suma wszystkich kosztów: 5166 zł netto (jest to więcej niż minimalne koszty odzysku 1700 zł)

Odzyskany metal wydamy lub odkupimy na preferencyjnych warunkach. Za odzyskany metal płacimy zgodnie z cennikiem: https://skup.sefina.pl/ceny-skupu/
Do wypłaty dla Państwa: suma do wypłaty za metale szlachetne minus koszty odzysku.


Dlaczego warto sprzedać elektronikę?

Zużyta elektronika lub potocznie nazywana elektrośmieciami stanowi wartość z uwagi na użyte surowce. W naszym skupie interesujemy się podzespołami i komponentami, które zawierają metale szlachetne. Dlatego warto sprawdzić czy sprzedawana przez nas elektronika nie posiada cennych komponentów jak piny, złączki, płyty główne i kości RAM. Następnie z tymi podzespołami zapraszamy do nas w celu uzyskania wyceny. Zaznaczamy, że nie skupujemy elektroniki, a tylko niektóre podzespoły zawierające metale szlachetne, z których owa elektronika się składa.

Ile można zyskać na sprzedaży elektroniki do skupu?

Jednym z najczęstszych pytań, jakie słyszymy, jest to o ile można zyskać sprzedając elektronikę do skupu. Po pierwsze nie zajmujemy się odkupem czy skupem zużytej elektroniki, a tylko podzespołami, które zawierają metale szlachetne. Natomiast odpowiadając na pytanie dot. potencjalnego zysku to odpowiedź jest prosta: wyceniamy na miejscu zebrane podzespoły, które mają w sobie metale szlachetne i postępujemy zgodnie z naszym cennikiem, który znajduje się powyżej.

Zaufaj Skupowi Sefina we Wrocławiu!

Skup Sefina to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży, oferująca profesjonalną obsługę, szybką wycenę oraz uczciwą transakcję. Dbamy o środowisko, dlatego skup metali szlachetnych z elektrośmieci ma dla nas szczególne znaczenie. Jeżeli interesuje Cię sprzedaż podzespołów, które posiadają metale szlachetne to zapraszamy! Skup Sefina we Wrocławiu nie jest skupem złomu oraz elektrośmieci – interesują nas elementy, podzespoły i komponenty zawierające metale szlachetne. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.
 • Ile jest złota w pinach pozłacanych?

  Ilość złota w pozłacanych pinach, które zostały oczyszczone z plastiku jest różna i waha się zazwyczaj od 0,1% do nawet 1%. Oznacza to, że z 1 kg pinów jesteśmy w stanie odzyskać średnio od 1 do 10 g czystego złota. Jeśli materiał jest jednorodny, tzn. wszystkie piny są takie same, jesteśmy w stanie dokonać wstępnej analizy i wyceny od ręki, poprzez przetopienie reprezentatywnej próbki, a następnie poddanie jej analizie spektrometrem pod kątem zawartości złota. W przeypadku materiału niejednorodnego wycena jest możliwa tylko po przetopieniu całości materiału lub po zakończonym procesie rafinacji.

 • Czy powierzając materiał z elektrośmieci do rafinacji otrzymam potwierdzenie?

  W związku z tym, że za metale szlachetne odzyskane z elementów elektroniki rozliczamy się dopiero po ukończeniu procesu rafinacji, klient musi nam powierzyć swój materiał. W momencie przekazania materiału, klient otrzymuje formularz przyjęcia towaru do analizy/rafinacji. Na dokumencie jest zdjęcie materiału, waga i opis oraz dane klienta. Dokument ten stanowi potwierdzenie pozostawienia materiału u nas w firmie.

 • Ile trwa proces wyceny skupu metali szlachetnych z elektroniki?

  Piny możemy wycenić szybko, zazwyczaj maksymalnie w ciągu godziny i od ręki. Wszystkie pozostałe elementy elektroniki do wyceny wymagają ukończenia całego procesu rafinacji. Zależy nam na uczciwej transakcji, dlatego rozliczamy się z klientem dopiero w momencie, gdy wiemy ile odzyskano metali szlachetnych z powierzonego materiału. W praktyce jest to zazwyczaj okres oczekiwania 4-6 tygodni.

CENNIK można uzyskać korzystając z danych kontaktowych poniżej

Adres:

Żernicka 92/5
54-310, Wrocław

Telefon:

603 790 039

E-mail:

biuro@sefina.pl

Godziny obsługi klientów:

pn-pt 9:00 – 16:00

 

How we work
Contact us

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami