Strona główna » Usługi » Analizy i wyceny metali szlachetnych Wrocław

Analizy i wyceny metali szlachetnych

 

Zapraszamy do skorzystania z usługi analizy składu procentowego stopów metali pod kątem zawartości pierwiastków.

Kupujesz biżuterię, słoto lub srebro z drugiej ręki i chcesz sprawdzić ich autentyczność przed zakupem? Chcesz usługowo sprawdzić przedmiot pod kątem zawartości metali szlachetnych? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Analiza jest wykonywana spektrometrem renomowanej marki Fischer. Spektrometrów tej marki używają Urzędy Probiercze.

Spektrometr wyposażony jest w lampę rentgenowską, która bombarduje promieniowaniem atomy badanej próbki. Podczas badania wytrącane są elektrony z wewnętrznych powłok elektronowych. Zmierzone widmo przedstawia linie lub piki, które są charakterystyczne dla pierwiastków chemicznych zawartych w próbce. Następnie oprogramowanie przelicza otrzymany wynik na skład procentowy pierwiastków.

 

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Do osób prywatnych i firm.

Co możemy zbadać?

Sztabki, zlewki, odlewy, wyroby, druty i wszystko w postaci metalicznej. W przypadku materiałów niejednorodnych istnieje możliwość przetopienia.

Jak długo trwa pomiar?

Czas pomiaru jest dobierany w zależności od analizowanego materiału. W przypadku odlanych sztabek czas pomiaru to po 40 sekund z każdej strony.

Jak przekazać materiał do analizy?

-Osobiście, przyjeżdżając do naszej firmy we Wrocławiu, po wcześniejszym umówieniu. Wówczas analiza odbywa się od ręki.
-Wysyłkowo, przekazując materiał pocztą lub wysyłką kurierską. Analizy dokonujemy niezwłocznie po otrzymaniu paczki. Następnie odsyłamy materiał po opłaceniu usługi.

W jakiej postaci otrzymam wynik analizy?

Do każdej próbki przygotowujemy raport, który przekazujemy w formie papierowej lub PDF na maila.

Ile kosztuje analiza?

Koszt analizy jednej próbki wraz z raportem to 20,00 zł brutto. W przypadku bardziej złożonych analiz wymagających większej ilości pomiarów, koszt analizy wynosi 40 zł brutto za jeden przedmiot. W przypadku hurtowych analiz i stałej współpracy oferujemy niższe ceny.

How we work
Contact us

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami